Şahap Kavcıoğlu yeni BDDK Başkanı oldu

0


Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Prof. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu Başkanlığı’na Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı.

Adaylık kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de şu ifadeler yer aldı:

“5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 84. Maddesi ile 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7. Maddeleri uyarınca Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (Vali) Şahap Kavcıoğlu, Düzenleme Kurulu Başkanlığı’na ve bankacılık nezaret”.

PROFESÖR DOKTOR. ŞAHAP KAVCIOĞLU KİMDİR?

23 Mayıs 1967’de Bayburt’ta doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Fakültesi’nden denetim uzmanı olarak mezun olduktan sonra Hastings College’da işletme okudu. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamladı.

Esbank TAŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı görevlerinden sonra Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. dönem AK Parti Bayburt Milletvekili seçilen Kavcıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği ve İçişleri Bakanlığı üyeliği görevlerinde bulundu. Parlamenterler Birliği (PAB) Türk grubu. Ağustos 2018 tarihinden sonra Kavcıoğlu, T.VakıfBank TAO Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve T.VakıfBank TAO’nun bağlı ortaklığı Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Evli ve üç çocuk babası olan Kavcıoğlu, 19 Mart 2021’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na atandı.

Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na yeniden atandı.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına yeni atamalaretiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom