Resmi ilan fiyat tarifesi belli oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Bilgilendirme sitelerinde yapılan resmi ilanların yayınlanmasına ilişkin ücret, 1 cm uzunluğunda ve 4 cm genişliğindeki bir kutunun alanı esas alınarak hesaplanacaktır.

İnternet haber sitelerinde bir kutu resmi ilan yayınlama ücreti, illere göre belirlenen kontenjanlar için günlük 70 TL olacak. Ancak, ihale ve resmi ilan yönetmeliğine göre genel kategoride ilan yayınlayacak internet haber sitelerinde ücret 100 lira olacak.

Herhangi bir mevzuat hükmü uyarınca elektronik ortamda yayınlanması zorunlu olan resmi ilanların, basın ilan ajansının ilan portalı “ilan.gov.tr”de yayımlanması, günlük ortalama satış tutarı 1000000000000 olan gazetelere göre ücretlendirilecektir. 50 binden az. Ancak Devlet İhale Kanununa göre; 2886 sayılı Kamu İhale Kanunu n. 4734 sayılı Kanun ile ilan portalında yapılacak resmi ilanların günlük ücreti 2 bin 500 lira olarak belirlendi.

Resmi ilanların tahmini bedeli, Basın İlan Kurumu tarafından belirlenecek kriterlere göre ilanı verenler tarafından kuruma peşin ödenecek ve fatura kesildikten sonra kesinti yapılacaktır.

Tahmini reklam giderlerini yasal nedenlerle peşin ödeyemeyen merkezi yönetime bağlı kamu idareleri, faturanın ellerine geçmesiyle birlikte borçlarını derhal ödeyecek.

Bu oran 1 Nisan 2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.