PayPal, binlerce çalışanını işten çıkaracak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Teknoloji sektöründe işten çıkarma dalgası büyüyor. Yüksek enflasyon ve yükselen faiz oranları küresel ekonomiyi yavaşlatırken Meta, Microsoft, Google ve Spotify gibi teknoloji şirketlerinin maliyetleri kısmak için ara verme kararı almasıyla birlikte bir yenisi daha eklendi.

ABD merkezli online ödeme sistemi PayPal’ın 2 bin çalışanını işten çıkaracağı açıklandı.

PayPal İcra Kurulu Başkanı (CEO) Dan Schulman konuyla ilgili olarak şirket çalışanlarına gönderdiği bir mesajda, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yatırım yapmaya devam ederken zorlu bir makroekonomik ortamda şirketi güçlendirme ve yeniden şekillendirme konusunda geçen yıl içinde önemli ilerleme kaydettiğini söyledi. .

Şirketin kaynakları temel önceliklere odaklayarak ve maliyet yapısını uygun şekilde ayarlayarak ilerleme kaydettiğini kaydeden Schulman, ancak daha yapılacak çok iş olduğunu söyledi.

Schulman, zorlukların üstesinden gelmenin bazı zor kararları da beraberinde getirdiğini ve şirketin dünya çapında toplam iş gücünün %7’sine tekabül eden 2 bin çalışanını işten çıkaracağını kaydetti.

Dan Schulman, söz konusu işten çıkarmaların önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceğini söyledi.

2022’DEN BERİ 237.000’DEN FAZLA ÇALIŞAN İŞE BAŞLADI

Yükselen enflasyon ve olası bir durgunluk teknoloji sektöründe endişe yaratırken, başta ABD olmak üzere birçok teknoloji şirketi geçtiğimiz yıl binlerce kişiyi işten çıkarma veya yeni işe alımları azaltma kararları almaya başladı.

Bunlar arasında Meta ve Amazon gibi teknoloji sektörünün önde gelen şirketlerinin de varlığını belirtmek gerekiyor.

Son olarak ABD’li teknoloji devlerinden Microsoft 10.000 çalışanını işten çıkaracağını, Google’ın ana şirketi Alphabet ise 12.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Teknoloji sektöründeki işten çıkarmaları takip eden Layoffs.fyi’nin verilerine göre, teknoloji şirketleri 2022’nin başından bu yana 237.000’den fazla çalışanı işten çıkardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.