Özel okul derneklerinden ortak açıklama: Göç eden yavrularımızı tam burslu okutacağız – Son Dakika Eğitim Haberleri

0

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR), Özel Öğretim Kurumları Derneği (ÖZKURBİR) ve Ankara’dan ortak açıklama yapıldı. Eğitim Platformu.

Basın açıklamasında, özel okul sektörünü temsil eden derneklerin, trajik olayın hemen ardından kurucu, öğretmenler, öğrenciler ve velileri acil yardım için harekete geçirdiği belirtiliyor.

Basın açıklamasında, tüm özel okulların kontenjanları ve imkanları ölçüsünde katılacağı büyük bir dayanışma kampanyası başlatılacağı belirtiliyor.

“Bölgedeki çeşitli illere göç etmiş yavrularımızı ikinci yarıyılda özel okullarımızda tam burslu (ücretsiz yemek kitabı-eğitim dahil) yetiştireceğimizi duyuruyoruz.

Bu kapsamda kampanyaya destek veren tüm özel okullarımız misafir öğrenci kontenjanlarını ortak bir online platform üzerinden (www.misafirogrenci.org üzerinden yakında yayınlanacaktır) ilan edecek ve öğrencilerimizin bu platform üzerinden başvurularını sağlamak üzere kayıt işlemleri yapılacaktır.

Eğitim için çalışan ve ülkemizin geleceğine yatırım yapan Türkiye’nin eğitimcileri olarak bu sürece en iyi bildiğimiz şekilde katkıda bulunmayı misyonumuz olarak görüyoruz. Tüm bu süreçler Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimine açık olacak.

Depremzedelerimizi özel okullarımıza davet ediyoruz. Öğrencilerimizi kurumlarımızda ağırlamayı, bu trajik olay karşısında millet olarak hissettiğimiz büyük acıyı hafifletmek için bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.”

NTV uygulamasını indir, gelişmelerden haberdar ol

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.