Oteller depremzedelere açıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu yaptığı açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya Valiliği koordinasyonunda kurulan Deprem Afet Destek Koordinasyon Merkezi’nde düzenlediğimiz ‘Deprem Kriz Toplantısı’nda yer tahsis edeceğimizi duyurduk. Afetten etkilenen yaklaşık 15 bin vatandaşa barınma İki büyük depremin meydana geldiği bölgelerin ağır iklim ve coğrafi koşulları, depremzedelerin acilen güvenli bölgelere yatırılmasını gerekli kılıyor.

AKTOB yönetim kurulu üyeleri ve sendika ile yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve iş birliği içinde olduklarını açıklayan Kavaloğlu, “Deprem mağdurlarının barınma ihtiyaçlarını kısmen de olsa karşılamak için iletişimimizi sürdürüyoruz” dedi. Konaklama tesislerimizin yönetimine minnettarız. Kriz Merkezi ile iletişimimiz 7/24 devam ediyor, iletişim kanallarımızdan sizleri gelişmelerden haberdar edeceğiz” dedi.

TUROFED İLK ETAPTA 9.450 ODA

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) tarafından yapılan ilk açıklamada, herkesi derinden sarsan deprem felaketinin ilk anından itibaren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un koordinasyonunda TÜROFED olarak çalışmaların ivedilikle başlatıldığı belirtildi. . bölgelerindeki koordinasyon merkezlerinin talepleri ile depremzedeler için hazır oldukları açıklandı.

ÜCRETSİZ OTELLER WEB SİTESİ DOĞDU

Sismik afet nedeniyle depremzedelerin barınma ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bir de web sitesi oluşturulmuştur. Depremzedelere ücretsiz konaklama imkanı sağlamak için deprem bölgesi iller ve çevre oteller başta olmak üzere Türkiye genelinde birçok otel siteye üye oldu. Ücretsiz hizmet verecek oteller sitede isimleriyle listeleniyor. Kısa sürede 200’den fazla otel ücretsiz konaklama imkanı sunmak için web sitesinde abonelik oluşturdu ve tahsis edilen oda sayısı 1000’i aştı. Web sitesinde tüm katılımcı oteller illere göre listeleniyor.

Depremzedelere açık oteller - 2

DIŞİŞLERİ BAKANI TOPLANTI OTELLERİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Lara, Manavgat ve Alanya bölgelerindeki otelcilerle üç ayrı görüşme yapacak. Otelcilerle bir araya gelecek olan Bakan Çavuşoğlu, otellerin tahsis edeceği oda sayısının artırılması ve depremzedelerin ağırlanması konularını görüşecek. Toplantılar, depremzedelerin başta Antalya olmak üzere diğer illerde de ağırlanma olasılığını olabildiğince artırmayı amaçlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom