Moody’s, Fed’den iki faiz artırımı daha bekliyor

0


Fed, faiz oranlarını 25 baz puan artırarak %4,75’ten %5’e çıkardı. Fed Başkanı Jerome Powell, yüzde 2’lik enflasyon hedefine ulaşacaklarını söyledi ve bunun için gerekirse farklı yöntemlerin kullanılabileceği mesajını verdi. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Fed’den bu yıl iki faiz artışı daha beklediğini açıkladı.

Küresel piyasalar, Fed’in faiz kararı ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına odaklandı. Fed, faiz oranlarını 25 baz puan artırarak %4,75’ten %5’e çıkardı. Fed Başkanı Jerome Powell, bu yıl faiz indirimi beklemediğini, enflasyon hedefinin yüzde 2 olduğunu ve bu seviyeye gelene kadar gerekirse yeni faiz artırımlarının yapılabileceğinin sinyallerini verdi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ise 2023’te Fed’den iki faiz artışı daha bekliyor. Moody’s, “Mevcut enflasyon ve işgücü piyasası eğilimleri, Fed’in faiz oranlarını en az iki kez 25 baz puan artıracağı temel senaryosunu destekliyor. FOMC’nin para politikası kararlarında toplantıdan toplantıya yaklaşımını uygulamasını bekliyoruz.”etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.