Memur ve memur emeklisi zamlı maaş farkları ne zaman yatacak? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Zamlı maaş farklarının ne zaman yatacağı, 2023 memur ve emekli zammının arkasından sorgulanmaya devam ediyor. Memur ve emeklileri, toplu sözleşme ve enflasyon farkından meydana gelen yüzde 16,48’lik ve yüzde 13,52 puan ilave edilerek yüzde 30 olarak alacakları zamlı maaşların ne zaman hesaplara yatacağını merak ediyor. İşte ayrıntılar.

ZAM ORANLARI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Memur ve emeklilere hükümet tarafınca meydana getirilen yüzde 30’luk zam oranı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kanuna bakılırsa, kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1 Ocak ile 30 Haziran 2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil uygulanması öngörülen yüzde 16,48 artış oranı, yüzde 13,52 puan ilave edilerek yüzde 30 olarak uygulanacak.

MEMURA ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK?

Memurlar düzgüsel şartlarda zamlı maaşlarını 15 Ocak’ta alıyorlar. Sadece yüzde 30’luk zamma ilişkin teknik çalışmaların devam etmesi sebebiyle yüksek ihtimalle zamlı maaşların 15 Ocak’a yetişmesi beklenmiyor.

Memurlar ve memur emeklileri 15 Ocak’ta toplu sözleşme ve enflasyon farkından meydana gelen yüzde 16,48 oranında zamlı maaş alacaklar. Ek zam farkı ise en geç yedi gün ya da 8 gün içinde ödenecek.

Gömü ve Maliye Bakanlığı, kamu görevlilerinin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının süratli bir halde hesaplara yatırılması için bilişim alt yapılarının hazır bulunduğunu duyurdu.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLERİNİN MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

SSK ve Bağ-kur emeklileri içinse durum değişik. Emekliler ocak zammını ödemelerini 17-28 Ocak tarihlerinde alacak. Emeklilerin yüzde 30’luk zammı alması mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.