Memur-Sen, Bakan Nebati’ye taleplerini iletti: 3600 ek gösterge, ek zam, kadro düzenlemesi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi ziyaret etti.

Heyet, Bakan Nabati’ye kamu görevlilerinin çalışma hayatlarına ilişkin bazı taleplerini iletti.

Memur-Sen’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, görevden alınan yönetici ve teknikerler başta olmak üzere birinci dereceye yükselen tüm memurlara 3 bin 600 ek gösterge verilmesi talep edildi. düzenleme kapsamı dışında tutulmuştur.

EMEKLİLİK ARTIŞ TALEP

Yüksek enflasyon, hammadde fiyatlarındaki artış ve 6 Şubat Kahramanmaraş deprem felaketinin piyasaya yansımasının ardından en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltildiği hatırlatılarak, benzer bir iyileştirmenin kamu görevlileri için de yapılması gerektiği vurgulandı. ve 7 bin 500 lirayı aşan maaş alan emekliler.

ÜCRET UYGULAMASINI ALIN

Toplantıda, kamu personel sistemi arasındaki ücret dengesizliğinin giderilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla başta şube müdürleri, müdürler, mühendisler ve diğer kamu görevlileri olmak üzere teknik ve idari personel arasında bozulan ücret dengesinin düzeltilmesi talep edildi. adaletli dağıtımı destekleyen bir sistem oluşturmaktır.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ PERSONEL TALEPLERİ

Kahramanmaraş depremleri sonucunda bölgeye binlerce memurun atandığı hatırlatılarak, Malatya ve Elazığ depremlerinde olduğu gibi bölgede görev yapan tüm memurlara fazla mesai, tazminat ve tazminat ödenmesi talebi iletildi. kanunun uygulama alanına giren tavan miktarından ilave n. 4123.

YARDIMCI HİZMETLERDEN GENEL YÖNETİM HİZMETLERİNE GEÇİŞ

Meclis sürecinde yardımcı hizmetler şubesi personelinin genel idari hizmetler şubesine nakli, yoğun iş yapan Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) personeline tazminat ödenmesi, zorunlu emeklilik uygulamasının kaldırılması 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesinde öngörülen 4/C maddesinden 4/B maddesine geçişte sözleşmeli personelin niteliklerine uygun kadrolara atanması istenmiştir.

Görüşmede, uzun yıllardır sabit ücret/maaş üzerinden çalışan ve bulundukları ülke enflasyonu tarafından sıkıştırılan Dışişleri Bakanlığı’nın sözleşmeli yabancı uyruklu personelinin maaş/maaşlarının, iyileştirilmesi gerektiği, ayrıca emekli memurlara aile yardımı verilmesi gerektiği tebliğ edilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.