Market, hastane, ev tekstili sektöründeler… BDDK’dan banka açma izni aldılar

0


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, daha önce dijital katılım bankası lisansı verdiği TOM Dijital Katılım Bankası’nın TOM Katılım Bankası olarak faaliyet göstermesine izin verdi. A101 zincir marketlerin sahibi hissedarları olan TOM Katılım Bankası bundan böyle faaliyetlerine başlayabilecek.

Türkiye’de perakende sektöründe faaliyet gösteren Yeni Mağazacılık A.Ş.’nin sahibi olduğu A101 marketlerinin sahipleri, 1,5 milyar lira sermaye ile TOM Dijital Katılım Bankası’nı kurdu. Bankanın kurucu üyeleri arasında A101’in yönetim kurulu başkanı Ahmet Yaşar Aydın da bulunuyor.

Şimdi de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, TOM Katılım Bankası’na faaliyet izni verdi.

KARAR RESMİ GAZETEDE

Maddesi kapsamında yapılan değerlendirmenin ardından Resmi Gazete’de yayımlanan hükme göre. 10 TUB n. 5411, Sanatın. dijital bankaların faaliyet esasları ve bankacılık hizmet modeli hakkında 04.08.2022 tarihli kurul tarafından TOM Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.

BANKANIN İSİMİNİ TEMİZLEDİ

Katılım bankası olarak faaliyet gösterecek olan TOM Katılım Bankası, “Para Teknolojisi” anlamına gelmektedir.

2021’DE TOM PAY İLE İLK ADIMLAR

TOM Finansman ve TOM Pay isimli şirketler 2021 yılından itibaren faaliyete geçmek için çalışmalara başladı. İnternet sitelerine gittiğimizde Merkez Bankası tarafından yetkilendirme çalışmalarının devam ettiği ve henüz elektronik para işine başlamadığı belirtiliyor. ve ödeme hizmetleri.

Merkezi Üsküdar’da bulunan TOM Pay’in ödenmiş sermayesi 12,5 milyon TL’dir. Sermaye tavanı da 50 milyon TL seviyesinde. TOM Pay’in yönetim kurulu başkanı Ahmet Yaşar Aydın’ın, yönetim kurulu başkan yardımcısı Ayhan Aydın’ın görevine devam ediyor.

PAZAR, HASTANE, EV TEKSTİLİ VE KOZMETİK SEKTÖRÜNDE

Aydın Grup bünyesinde A101 Markets, English Home, Memorial ve EVE Kozmetik bulunmaktadır.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.