KYK toplu para ödemeleri ne zaman yapılacak? (2023 KYK burs ödeme tarihleri) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesine bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafınca öğrencilere sağlanan burslar için ödeme tarihleri merak ediliyor. Eğitim yılının başladığı tarihten itibaren, 3 aylık geri ödemeli bursların toplu şekilde hesaplara yatırılmasını bekleyen öğrenciler tarih araştırması yapıyor. Peki, KYK 3 aylık toplu para ödemeleri ne zaman?

KYK TOPLU ÖDEMELER NE ZAMAN YATACAK?

KYK tarafınca ekim, kasım ve aralık ayları için 3 aylık toplu burs ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyor.

Geçtiğimiz seneler baz alındığında Aralık ayı içinde hesaplara yatan toplu ödemelerin bu yıl da Aralık yada Ocak ayında hesaplara yatması umut ediliyor.

2023 KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

2023 burs rakamı lisans öğrencilerinde 850 liradan 1250 liraya, yüksek lisans için 2500 liraya ve doktora öğrencileri için 2550 liradan 3750 liraya çıkarıldı.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATAR?

İlk kere burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla düzgüsel tahsil süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına nazaran her ayın 6 ve 10’uncu günleri içinde ödeme yapılmaktadır.

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle web üstünden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ek olarak öğrencilerimiz bankamatik kartlarını da bankadan temin edecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.