KYK burs sonuçları için kritik tarih: 2022-23 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuru sonuçları için tarih araştırmaları sürüyor. e-Devlet üstünden 10 Kasım’da tamamlanan KYK burs başvurularının arkasından gözler sonuçların açıklanacağı zamana çevrildi. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Netice zamanı belli oldu mu?

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 10 Kasım’da sonlanmış, sonuçlar ise 15 Aralık 2021 tarihinde duyuru edilmişti.

Buna bakılırsa; KYK burs başvuru sonuçlarının bu yıl da aralık ayının sonlarına doğru açıklanması planlanıyor.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KYK BURS ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs ödemeleri kimlik numarasının son hanesine bakılırsa öğrencilere yatıyor.

Bu seneki burs başvuru sonuçlarının açıklanmasından sonrasında KYK tarafınca belirlenen tarihlerde hesaplara burslar yatmış olacak. KYK burs ve kredisi ödemeleri her ay, öğrencinin TC kimlik numarasının son rakamına bakılırsa ayın 6. ve 10.günleri içinde hesaplanarak yatırılıyor.

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

KYK burs tutarı lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.750 TL ve son olarak doktora öğrencilerine 2.500 TL veriliyor.

KYK burs sonuçları için kritik tarih: 2022-23 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? - 2

TAAHÜTNAME ONAYI NASIL YAPILIR?

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin belirlenen tarihe kadar e-Devlet üstünden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamıyor.

Burs/kredi tahsis edilen 15-18 yaş arası öğrenciler anne/babalarının e-Devlet şifreleriyle burs/kredi taahhütnamesi için veli onayını tamamlamalarının arkasından kendi e-Devlet şifreleriyle taahhütname onayını gerçekleştirebilecek.

15 yaşından ufak ya da anne-babası olmayan öğrenciler ise kanuni vasileri ile beraber kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne belgeleri ile giderek taahhütnamelerini onaylayabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.