KYK burs ödemeleri 2023: KYK burs ödemeleri ne zaman, hangi gün yapılacak? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

‘KYK bursları ne vakit yatacak?’ sorusunun yanıtı, burs müracaat neticelerini öğrenen öğrenciler tarafınca sorgulanıyor. Her yıl olduğu benzer biçimde aylık olarak hesaplara yatan KYK bursları için ödeme tarihleri belli oldu. Peki, KYK bursları ne vakit yatacak, ödemeler toplu mu yatacak?

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

İlk kere burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla düzgüsel tahsil süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına gore her ayın 6 ve 10’uncu günleri içinde ödeme yapılmaktadır.

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle web üstünden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ek olarak öğrencilerimiz bankamatik kartlarını da bankadan temin edecekler.

KYK ÜÇ AYLIK TOPLU ÖDEMELER NE ZAMAN YATACAK?

KYK tarafınca ekim, kasım ve aralık ayları için 3 aylık toplu burs ödemelerinin ne vakit hesaplara yatacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz seneler baz alındığında Aralık ayı içinde hesaplara yatan toplu ödemelerin bu yıl da Aralık yada Ocak ayında hesaplara yatması umut ediliyor.

2023 KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

2023 burs rakamı lisans öğrencilerinde 850 liradan 1250 liraya, yüksek lisans için 2500 liraya ve doktora öğrencileri için 2550 liradan 3750 liraya çıkarıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket