Kripto paralar sert düştü | Bitcoin Haberleri

0


Kripto para piyasaları, Fed’in faiz artırımı ve ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarıyla sert düşüş yaşadı. Bitcoin %5’e yakın düştü.

Kripto para piyasaları hafif bir yükseliş trendine girerken, Fed’in faiz açıklamasıyla yeniden istikrarsızlığa sürüklendi.

Uzun süredir toparlanamayan ancak kar satışına maruz kalan ve yatırımcısını kaybeden kripto paralar, bugün Fed ve Fed Başkanı Jerome Powell’dan şikayetler almaya başladı.

Fed, faiz oranlarını 25 baz puan artırarak %4,75’ten %5’e çıkardı. Bu gelişmenin ardından Fed Başkanı Jerome Powell, yüzde 2 enflasyon hedefine bağlı kaldığını, bu yıl faiz indirimi düşünmediğini ve enflasyon hedefine ulaşılana kadar faiz artışlarının ılımlı bir şekilde devam edebileceğini söyledi.

BİTCOİN YİNE DÜŞÜYOR

Bu gelişmeler ışığında kripto para birimleri zarar gördü. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, %5 düşüşle 26.837 dolara geriledi. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan %61 daha düşük işlem görüyor.

ETHEREUM DÜŞÜYOR

Ethereum da ilgi mesajının ardından düşüşünü sürdürdü. Ethereum yaklaşık %5 düşüşle 1.720 dolardan alıcı buldu.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.