Kripto para dünyası şokta! Dev şirket iflas korumaya başvurdu

0


Kripto paralardaki durağanlık iflasları artırmaya devam ediyor. Genesis Capital, New York Cenup Bölge Mahkemesi’ne iflas koruma için başvurdu.  

Kripto para şirketleri birer birer dökülmeye başladı. Kripto paralara olan güvenin sarsılması, düşüşün büyük olması, kayıpların yüksek enflasyon döneminde yaşanması ve yükseliş hareketlerinde devamlı sert satışların ortaya çıkması kripto para sektörünü bitirmeye başladı.

2021 yılının Kasım ayında en parlak sürecini yaşayan kripto paralar ortalama yüzde 60-70 oranında düşüş yaşadı ve toparlanma işareti de göstermiyorlar.

Kendisini analist olarak tanıtan sadece hiçbir regülasyona doğal olarak olmadan istediği şeklinde yatırımcıları izleyeceği yolu göstermeye çalışanlar sebebiyle de yatırımcılar büyük kayıplar yaşadı.

GENESIS CAPITAL İFLAS KORUMAYA BAŞVURDU

Kriptopara borç verme şirketi Genesis Capital iflasa karşı korunma talebinde bulunmuş oldu. ABD’de madde 11 kapsamındaki iflasa karşı korunma başvurusu dün New York Cenup Bölge Mahkemesi’ne yapılmış oldu.

Genesis Capital’ın ana hissedarı Digital Currency Group, likidite krizinin aşılması için kreditörlerle görüşüyordu. Sadece anlaşıldığı kadarıyla görüşmelerin negatif geçmesi sebebiyle şirket iflas koruma başvurusuna yöneldi.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.