Konfrut ve Söke Değirmencilik’te açığa satış ve kredili işlem yasağı

0


Borsa İstanbul hareketli seyreden Konfrut ve Söke Değirmencilik hisselerinde açığa satış ve kredili işlem yasağı getirdi.

Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında Konfrut ve Söke Değirmencilik payları 23/01/2023 tarihindeki işlemlerden (seans başından) 22/02/2023 tarihindeki işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere mevzu edilemeyecek.

BIST’ten KAP’a meydana getirilen açıklamada şu bilgiler verildi:

“Ana para Piyasası Kurulu sonucu uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında KNFRT.E ve SOKE.E payları 23/01/2023 tarihindeki işlemlerden (seans başından) 22/02/2023 tarihindeki işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere mevzu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem görmüş olduğu pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi yada öteki nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna gore VBTS tedbirleri öteki düzenlemeler yada kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak önlem süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 11/02/2021 tarihindeki sonucu uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi haricinde kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.”Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom