Kısa çalışma ödeneği ve nakdi yardım nedir, 100 bin TL nakdi yardım kimlere verilecek, başvuru yapılacak mı? Depremin etkilediği 10 il için maddi destek – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, depremzedelere nakdi yardım yapılması için adımlar atılacağını söyledi. Ancak ödemelerin nasıl ve ne zaman yapılacağına dair henüz bir bilgi vermedi.

Erdoğan yaptığı yardım açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Primilerde oturulamaz hale gelen aile birimi başına 15.000 liradan tasfiye ve 5.000 ile 2.000 lira arasında kira yardımı. Hane başına 10 bin liralık destek yardımı yapacağımızı duyurduk.

Acil ihtiyaçlar için 100.000 lira nakit bağışlıyoruz. Vatandaşlarımıza daha fazla destek sağlayacağız. Devlet ve millet olarak el ele vererek mağdurları ve mazlumları sahipsiz bırakmayacağız.

Bankacılık sektörümüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde, 2022 yılı kârının belli bir yüzdesini, şu anda 50 milyar lira civarında olan dayanışma paketi olarak depreme ayırdı. Bu miktar depremzedeler için yapılacak çalışmalarda kullanılacak.

Bölgedeki işletmeler için ilave kredi garanti fonları kurulmuştur. Ülkemizin ihracatına 20 milyar dolar katkı sağlayan bölgenin ayağa kalkması için her türlü katkıyı sağlayacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom