JP Morgan iflas eden First Republic Bank’ı satın aldı

0

içeriği özgün olarak tekrar yaz

FDIC, First Republic Bank’ın iflas ettiğini ve JP Morgan Chase’e satılacağını duyurdu. ABD Hazine Bakanlığı, FDIC’ye en düşük maliyetle ve tüm mevduat sahiplerini koruyacak bir çözüm bulmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

ABD’de bankacılık krizi derinleşiyor. Ülkenin üçüncü büyük bankasının 2 ay içinde iflas etmesi bankacılık sektöründe endişeleri artırdı. ABD Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) bugün First Republic Bank’ın iflas ettiğini ve yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi JP Morgan Chase’e satılacağını duyurdu.

Edinilen bilgiye göre, First Republic Bank kapatılacak. Bankanın 93 milyar dolarlık mevduatının tamamı ve varlıklarının bir kısmı JP Morgan’a satılacak.
Öte yandan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon yaptığı açıklamada, bu satın almanın şirketlerine genel olarak fayda sağlayacağını söyledi.

ABD HAZİNESİ AÇIKLANDI: JP MORGAN 10.6 MİLYAR DOLAR ÖDEYECEK

ABD Hazine Bakanlığı, bankacılık krizinde adı geçen First Republic Bank konusunda FDIC için en düşük maliyetle ve tüm mevduat sahiplerini koruyacak şekilde çözüm bulmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

“ABD Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) bugün First Republic Bank’ın kapandığını ve varlıklarının ABD’nin en büyük bankalarından biri olan JPMorgan Chase tarafından satın alınacağını duyurdu.

FDIC’den yapılan açıklamada, bankanın 93.5 milyar $’lık mevduatının (sigortasız mevduatlar dahil) ve varlıklarının çoğunun JPMorgan Chase’e satılacağı belirtildi.

First Republic Bank yaptığı açıklamada, 13 Nisan itibarıyla toplam varlıklarının 229,1 milyar dolar ve mevduatının 103,9 milyar dolar olduğunu belirterek, el konulan bankanın 8 eyaletteki 84 ofisinin JPMorgan şubeleri olarak yeniden açılacağını söyledi. .
Anlaşmanın bir parçası olarak JPMorgan Chase, FDIC’ye 10.6 milyar dolar ödeyecek.

ÜÇÜNCÜ HATA

First Republic Bank, faiz oranlarındaki keskin artışın ardından ABD’de 2 ay içinde iflas eden 3. banka oldu. ABD’de Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank iflas etti.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.