İsveçli HM, 1500 çalışanını işten çıkaracak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

İsveçli perakende giyim devi H&M, işten çıkarma meydana getirecek.

H&M’den meydana getirilen açıklamada, firmanın maliyetleri azaltmak ve verimliliği daha da çoğaltmak için eylülde küresel bir program başlatmış olduğu hatırlatıldı.

Söz mevzusu programın yönetimsel ve genel giderlerle ilgili olduğu belirtilen açıklamada, “Ek olarak program, iş gücünün ortalama 1500 pozisyon azaltılmasını gerektiriyor” denildi.

Açıklamada, ortalama 155 bin kişiyi istihdam eden firmanın söz mevzusu programının, yılda 2 milyar İsveç kronu (190 milyon dolar) tutum sağlayacağı kaydedildi.

H&M CEO’su Helena Helmersson, mevzuya ilişkin değerlendirmesinde, söz mevzusu maliyet ve verimlilik programının H&M’i tekrardan gözden geçirmeyi içerdiğini belirterek, “Emek verme arkadaşlarımızın bundan etkileneceği gerçeğini fazlaca önemsiyoruz. Meslektaşlarımızın bir sonraki adımları için mümkün olan en iyi çözümü bulmalarını destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Avrupa’da tüketiciler artan enflasyonla savaşım ederken, H&M’in, azalan talep sebebiyle 1500 kişiyi işten çıkaracağını açıklayarak işten çıkarmalara başlamış olan ilk büyük Avrupalı ​​perakendeci olması dikkati çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.