İşte geri ödemesiz hibe alınabilecek sektörler – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Birçok girişimci ya da şirket, hakları olması durumunda kafi bilgiye haiz olmadıkları için devlet tarafınca sağlanan hibelerden yararlanamıyor.

Yazılım, sıhhat, ihracat ve daha birçok sektörle ilgili hibe destek hizmeti veren MAT Yönetim ve Danışmanlık, Tecim Bakanlığı Hibe Teşvik programı kapsamında şirketlere geri ödemesiz milyonlarca liralık teşvik ve hibe kullandırabiliyor.

“HİBE VE TEŞVİK İÇİN ÖN ÇALIŞMALARI ÜCRETSİZ YAPIYORUZ”

Bilişim, gayrimenkul, sıhhat turizmi, ihracat başta olmak suretiyle birçok firmanın alabileceği hibeden habersiz bulunduğunun altını çizen MAT Yönetim ve Danışmanlık Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Muhasebe Finans Uzmanı Güler Karaköse, “Firmalar, yatırımcılar, girişimciler Tecim Bakanlığı’ndan ya da KOSGEB’ten milyonlarca lira alabilecekleri hibe ve teşviklerle ilgili informasyon sahibi değil. Devlet bu sektörleri geri ödemesiz teşviklerle destekliyor, bundan dolayı şirketlerin desteklenmesi hem ülke istihdamına katkı sağlıyor hem de ihracatın artması söz mevzusu oluyor. Bugün teşvik alarak oldukça daha iyi noktalara gelebilecek sektörler, ne yazık ki bu desteklerden habersiz olduğundan geri kalıyor. Data güçtür, biz KOSGEB ve Tecim Bakanlığı’nın tüm hibe ve teşvik alanındaki hamlelerini anlık olarak takip ediyoruz. Böylece danışanlarımıza da anlık olarak doğru desteği sağlayabiliyoruz. Ülkemize kıymet katan markaların, dev holdinglerin ya da orta ölçekli şirketlerin hak ettiklerini bilmedikleri milyonlarca liralık geri ödemesiz teşvik ve hibelerden yararlanmalarını sağlıyoruz. Bugüne dek bilişim ve alt sektörlerde yer edinen yazılım, dijital oyun ve teknolojiler, suni zeka ve destek hizmetleri, dijital aracılık ve ilişkili sektörlerde etkinlik gösteren danışanlarımızın %99’u, 20 milyon liralık hibeyi geri ödemesiz hibe ve teşviklerin tamamından yararlandı. Ustalaşmış ekibimizle ilk olarak yazılım ve sıhhat sektörlerindeki şirketlere, ihracat icra eden üreticilere, iş insanlarına, tabiri caizse röntgen çekip hedefleri doğrultusunda devletten ne kadar hibe alabilecekleri mevzusundaki ön emek harcamayı ücretsiz bir şekilde yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Güler Karaköse

“SAĞLIK TURİZMİNE HER YIL GERİ ÖDEMESİZ 40 MİLYON LİRALIK HİBE”

Türkiye’de bilişim ve alt sektörlerinde etkinlik gösteren firmalar Tecim Bakanlığı hibe teşvik programı kapsamında 20 milyon liraya kadar hibe kullanabilir diyen Muhasebe Finans Uzmanı Güler Karaköse, ”Devlet destekleri danışmanlığı alanında ödül almış bir şirket olarak sektördeki tecrübemizle devlet destekleri alım sürecini en düşük seviyeye indiriyoruz. Firmalar için öncelikli olarak ne kadar hibe yada teşvik alabilecekleri ile ilgili emek harcamalar yapıyoruz. Yaptığımız emek harcamalar doğrultusunda hibe ve teşvikler şirketlerin hesabına yatana kadar danışmanlık şirketi olarak hiçbir ücret talep etmiyoruz. Ülkemizin birçok marka ve orta ölçekli şirketine oldukça ciddi rakamlarda katma kıymet kazandırdık. Bilişim sektöründeki şirketlere her yıl geri ödemesiz olarak 20 milyon hibe teşvik kullandırabiliyoruz. Yabancıya yönelik olmak suretiyle konut, ticari ve öteki taşınmaz alanlarında gayrimenkul hizmeti veren Türk şirketlere, kurum ve kuruluşlara MAT Danışmanlık olarak her yıl 10 milyon lira geri ödemesiz teşvik kullandırabiliyoruz. Sıhhat turizmi en yüksek hibe alan sektör diyebiliriz. Yurt dışından gelen hastalara rehberlik, danışmanlık ve organizasyon hizmetleri sunan şirketlere her yıl geri ödemesiz olarak 40 milyon lira hibe kullandırabiliyoruz” dedi.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.