İklim değişikliğinde notunu yükseltti | Ekonomi Haberleri

0


Dünyanın en büyük raporlama platformu olan Carbon Disclosure Project (CDP), 2021 yılı iklim değişikliği raporlarını deklare etti.

15 bine yakın firmanın iklim, su güvenliği ve ormansızlaştırma alanındaki faaliyetlerinin değerlendirildiği rapor kapsamında çalışmalarını yürüten CarrefourSA, Su Güvenliği notunu 1 yıl içinde C seviyesinden A Liderlik Seviyesi’ne yükseltti. CarrefourSA böylece, araştırmada bir tek 103 firmanın yer almış olduğu “Su Güvenliği modülü Global A List”e Türkiye’den giren tek organize besin perakendecisi oldu. CarrefourSA, iklim değişikliği modülünde de notunu C’den A- seviyesine yükseltti.

CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu: “CarrefourSA olarak tüm iş süreçlerimizde, attığımız her adımda doğayı merkeze alan bir yapıyla çalışıyoruz ve çevresel tesirleri en aza indirgemeye itina gösteriyoruz. 2020’den bu yana CDP bünyesinde gerçekleştirdiğimiz raporlamalar ile bu kapsamda farkındalığımızı ortaya koyuyoruz. Bir tek 1 senelik bir sürede ‘C’ olan skorlarımızı A seviyelerine taşıyarak ‘Global A-List’e giren dünyadaki sayılı firmalardan biri olmak bizim için gurur verici. Çalışmalarımızı tüm şeffaflığıyla raporlayarak bu başarımızı devam ettirmeyi oldukca önemsiyoruz.”Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket