İki hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı

0


Burçelik ve Can 2 Termal hisseleri 23 Haziran seans sonuna kadar açığa satış ve kredili işlemlere konu olmayacak.

Volatiliteye Dayalı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında Burçelik ve Can 2 Termal hisseleri, 26.05.2023 tarihli işlemlerden (seans başlangıcı) 23.06.2023 tarihli işlemlere (seans sonu) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilmeyecektir. ).

BİST’ten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararının ardından uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BURCE.E ve CANTE.E payları 05/26/2023 tarihinde (seans başlangıcında) 23.06.2023 (seans sonu) tarihli işlemler akreditasyon işlemlerine konu olamaz.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, hisse senedinin işlem gördüğü piyasanın/platformun işlem kurallarından, piyasa değişiklikleri veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı değerlendirilir. Bu nedenle, diğer yönetmelik veya kararlarla uygulanan uzlaştırma esaslarının geçerlilik süresi hariç, VBTS tedbirleri ölçüm süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Borsada ikinci bir duyuru yapılana kadar tüm hisse senetlerinde açığa satış işlemleri yasaktır.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom