Hizmet pazaryerleri 2030’a kadar her yıl yüzde 16,7 büyüyecek – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Talep üzerine çevrimiçi hizmetler: Psikolog, özel ders, diyetisyen

Özellikle büyükşehirlerde evlerini açıp günlük küçük bir soruna ya da çözmesi gereken bir soruna çözüm bulabilen bir profesyonel bulma süreci de zorlaştı. Peki, hizmet pazarlarında en çok hangi hizmetler tercih ediliyor, bu konuda aracılık yapan ve kullanıcı yorumları ve güven puanları ile kullanıcıların doğru hizmeti bulmasına kimler yön veriyor?

Tüketicilerin hizmet pazaryerleri aracılığıyla teklif almak ve talep oluşturmak istedikleri önemli hizmetler aşağıda sıralanmıştır:

– Psikolog çevrimiçi

– Çevrimiçi diyetisyen

– Avukatlık hizmeti

– Özel dersler

– Temizlik

– Toplu taşıma

– Halı temizleme

– Masaj

– Toplantı

– Tadilat

Hizmet pazarları KOBİ büyümesinin yolunu açıyor

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilerde 2021 yılında Türkiye’deki toplam işletmelerin %99,7’sinin KOBİ olduğu görüldü. Dijitalleşme, ülke ekonomisini destekleyen KOBİ’ler için yeni satış kanalları da yarattı. Ustalar, servis sağlayıcılar ve profesyoneller de dijitalleşme yolunda adım atarak daha fazla müşteriye ulaşma ve dijitali bir satış kanalına dönüştürme fırsatı yakaladılar.

Hizmet pazarları, müşteri memnuniyetini ön planda tutan küçük işletmeler için de büyüme fırsatlarının kapısını aralamıştır. Proyolla’nın kurucusu Tuncer Türker, bunun bir başlangıç ​​olduğunu, kaliteli ve güvenilir hizmetlere konforlu bir deneyimle ulaşmak isteyen kullanıcıların her geçen yıl daha fazla hizmet pazarını benimseyeceğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom