Hepsiburada’dan ‘Efsane Kasım’da 30 milyon adet ürün satışı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Hepsiburada, 7 yıl ilkin Türkiye’ye tanıttığı “Efsaneleşmiş Kasım”da bu yıl sipariş sayısını geçen yıla kıyasla arttı.

Efsaneleşmiş Kasım için teknolojik ve operasyonel süreçlerin yanı sıra tüm tedarikçiler ve KOBİ’lerle kapsamlı bir hazırlık süreci geçiren Hepsiburada, müşterilerini 200 binin üstünde kampanya ve milyonlarca üründe indirimli fiyatlarla buluşturdu.

30 MİLYON ÜRÜN SATIŞI, HANE BÜTÇELERİNE BİR MİLYARA YAKIN KATKI

Hepsiburada müşterilerinin 1-28 Kasım tarihleri içinde verdikleri sipariş sayısı geçen senenin aynı dönemine kıyasla ortalama 1,7 kat arttı, böylelikle aylık üstün dereceli satış hacmine ulaşıldı. Platform üstünde bu dönem süresince 207 bin değişik kampanya düzenlendi. Satılan ürün adedi 30 milyona ulaşırken indirimli alışveriş icra eden haneler ortalama 907 milyon TL tutum elde etmiş oldu.

ÖĞLEN KİTAP, AKŞAM SÜPERMARKET, GECE GÜZELLİK ALIŞVERİŞİ

Bu ay en fazlaca sipariş verilen 11 Kasım ve 25 Kasım tarihlerinde uygulama üstünde aynı anda bulunan kullanıcı sayısı bir milyonu buldu. Müşteriler ay süresince en fazlaca akşam 20.00 ila 23.00 saatleri içinde alışveriş yapmış oldu. Hepsiburada müşterileri saat 20.00-21.00 civarı temel tüketim ve süpermarket kategorilerinden harcama yaparken, 22.00’den sonrasında en fazlaca giyim, sıhhat-güzellik, spor malzemeleri kategorilerine ilgi gösterdi. Öğlen saatlerinde ise en fazlaca kitap alışverişi yapılmış oldu.

BEŞ MİLYON RULO TUVALET KÂĞIDI SATILDI, GİYİM SATIŞLARI ÜÇ KATINA ÇIKTI

Hepsiburada müşterileri Efsaneleşmiş Kasım’da en fazlaca temel tüketim ve besin, giyim, sıhhat ve güzellik, züccaciye ve kozmetik kategorilerine ilgi gösterdi. En fazlaca satın alınan ürünler çamaşır deterjanı, hela kâğıdı, bebek bezi, çay, ıslak temizlik havlusu ve kâğıt havlu oldu. Satın alınan hela kâğıdı miktarı beş milyon ruloyu buldu. Giyim kategorisinde ise satışlar aylık ortalamanın üç katına çıktı.

TEKNOLOJİDE FAVORİ İPHONE, KOZMETİĞİN EN ÇOK SATANI YAŞLANMA KARŞITI KREM

Bilgisayar kategorisinde en fazlaca bilgisayar, monitor, klavye ve mouse setleri satılırken teknoloji aksesuarlarında en fazlaca kulaklık, şarj aletleri ve kılıflar tercih edildi. Cep telefonları içinde ise kullananların tercihi iPhone 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro ve iPhone 13’den yana oldu.

Kasımda kozmetik kategorisinde en fazlaca yüz bakımı ürünleri tercih edildi. Bunu göz çevresi ve vücut bakım ürünleri takip etti. Ürün bazında en fazlaca tercih edilen ürün yaşlanma karşıtı/anti-aging krem oldu.

KASIMDA ELLİ BİN HANE AİR FRYER İLE BULUŞTU

Minik ev aletleri kategorisinde geçtiğimiz yıl popülerlik kazanan Air Fryer liderliğini sürdürdü ve ortalama 50 bin hane Air Fryer’a kavuştu. Minik ev aletleri kategorisinde elektrikli süpürge, robot süpürge ve Türk kahvesi makinesi de müşteriler tarafınca yoğun ilgi gören öteki ürünler olarak ön plana çıktı.

HEPSİBURADA İLE KOBİ’LER DE KAZANDI, EN BÜYÜK SİPARİŞ ARTIŞI HAKKARİ, SİNOP VE KIRKLARELİ’DEN

Hepsiburada’nın Efsaneleşmiş Kasım dönemine platform üstünden satış icra eden binlerce satıcı katıldı. Hepsiburada İş Ortağım platformuyla, Hepsiburada üstünden satış icra eden ve finanstan reklama, lojistikten satış ve pazarlama eğitim programlarına uzanan kaçırılmayacak desteklere ulaşan KOBİ’ler, Kasımda üstün dereceli satış rakamlarına ulaştı. Bu zamanda İstanbul, Ankara ve İzmir’in arkasından Hepsiburada üstünden en fazlaca satış meydana getirilen iller Bursa, Konya ve Gaziantep oldu. Geçen yıla bakılırsa en fazla sipariş artışı Hakkari, Sinop, Kırklareli, Kastamonu, Sivas, Erzincan illerinde etkinlik gösteren satıcılar tarafınca kaydedildi. Bu iller geçen seneye bakılırsa sipariş sayılarını sekiz kat artırdı.

ERTELEMELİ VE TAKSİTLİ ÖDEMEYE YOĞUN İLGİ

Hepsiburada’nın aile bütçelerini rahatlatan “Şimdi Al Şubatta Taksitle Öde” teklifine müşteriler yoğun ilgi gösterdi. Hepsiburada müşterileri kampanyaya uygun kartlarla yaptıkları taksitli alışverişlerinin %50’sinde ödemelerini erteleyerek gereksinimlerini karşıladılar.

KASIMDA LİNKGELİR İLE 48 BİN HEPSİBURADALI EK GELİR SAĞLADI

LinkGelir uygulaması ile Efsaneleşmiş Kasım’da alışveriş listesini oluşturup paylaşan Hepsiburada kullanıcıları bu listelerden alışveriş yapıldıkça %10 Hepsipay Papel kazanmıştır. Ortalama 48 bin kullanıcı 185 bin sıralama oluşturup yakınları ve arkadaşları ile paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.