Hatay’da 3 dakika arayla iki şiddetli deprem!

0


Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen iki büyük depremin ardından Hatay’da iki büyük deprem daha meydana geldi. Defne merkezli 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Samandağ’da da 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’dan alınan bilgiye göre, merkez üssü Hatay Defne olan 6.4 büyüklüğünde deprem saat 20.04’te meydana geldi. Depremin derinliği 16.74 kilometre olarak belirlendi. Deprem şiddetli bir şekilde hissedilirken vatandaşlar paniğe kapıldı.

6.4 büyüklüğündeki depremin ardından bu kez saat 20.07 sıralarında Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 5.8 büyüklüğündeki depremin derinliği 7 kilometre olarak belirlendi.

ÇADIRLARDAKİ SOBALAR ÖLDÜRÜYOR

Depremi hisseden ve o anları CNN Türk’ün canlı yayınında yayınlayan muhabir Buse Deviren, deprem sırasında çadırlardaki ısıtıcıların düştüğünü söyledi. Deviren, “İnsanlar çadırlarından bile çıktı. İnsanlar ağaçların devrilmesinden bile korktu.”

AFAD’DAN ÖNEMLİ DUYURU

Depremlerin ardından AFAD, hasarlı binalara girilmemesi konusunda uyarıda bulundu. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Deprem sonrası bölgede hasarlı yapılara girmeyin. Riskli binaların yakınında durmayın. Doğru bilgi için resmi kaynakları takip edin” denildi.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket