Hamsi sezonun en yüksek fiyatını gördü – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Hamsinin kilogram fiyatı 70 TL olması ile beraber neredeyse öteki balık çeşitlerinin fiyatını yakalarken, bu günlerde balık halinde sezonun en yüksek tutarları yaşanıyor.

Trabzon’da hamsinin fiyatının 70 TL’yi görmesi ile ilgili konuşan balıkçı esnaflarından Güvenli Avcı, “Sezonun en pahalı en yüksek rakamı diyebiliriz. Birkaç günden beri fiyatı yüksek. Hamsinin en ucuz süreci 25-35 TL idi, şu an en yüksek fiyat dün ve bugün. Dolayısıyla fiyat yükseldiği için yurttaş pek talep göstermiyor” dedi.

Hamsilerin çoğu zaman Ereğli tarafınca geldiğini ifade eden Avcı, “Bu sıralar gerek hamsi gerek se öteki balık çeşitlerinin en pahalı olduğu dönem diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Hava muhalefeti sebebiyle balıklarda azalma ve fiyatlarında artış yaşandığını dile getiren Avcı, “Hava şartları uygun olmadığından bir çok tekne denize açılamadığı için azca gelen balığın fiyatı da yüksek oluyor” dedi.

FİYATININ EN YÜKSEK OLDUĞU DÖNEM

Yedi gün öncesine kadar 25-35 TL’den sattıkları hamsiyi bugün itibariyle 60-70 TL’den sattıklarını kaydeden balıkçı esnaflarından Ahmet Çoğalmış ise “Bu sürem hamsi bu kadar yüksek fiyatı görmemişti” diye konuştu.

Hamsi sezonun en yüksek fiyatını gördü - 2

“DİĞER BALIK ÇEŞİTLERİNİ SOLLADI”

Hamsinin fiyatı neredeyse öteki balık çeşitlerinin fiyatını solladığını belirten balıkçı esnaflarından Süleyman Çakır da “Sezonun en pahalı hamsisi bugün; kilosu 60-70 TL. Öteki balık çeşitleri istavrit 60 TL, sargan 80 TL, barbun 70 TL, mezgit 80 TL Hamsinin fiyatı da neredeyse öteki balık çeşitlerini solladı benzer biçimde. Hamsinin fiyatı vatandaşa ağır geliyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.