Halil Bağıban: Battalgazi Devlet Hastanesi, Malatya’ya büyük değer kattı

0

Hastanenin imkân ve tasarım bakımından yüksek standartlara haiz olduğuna değinen ve poliklinik servislerinin kapasitesi hakkında detaylı data veren Gürbağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban “Gürbağ Group olarak inşa etmekten gurur duyduğumuz hastane hem altyapı hem de mimari olarak Malatya Battalgazi’ye değer kattı. En önemlisi de son zelzele yönetmeliğine uygun bir halde inşa edilen hastane, güvenliğin ön planda olduğu bir yapı oldu. Yapımında vazife aldığımız hastanemizde 60 poliklinik bulunuyor ve şu anda etken olarak 50 polikliniğimiz de hizmet veriyor. Poliklinikler hastaların mahremiyet esaslarına uygun bir halde inşa edildi. Hem poliklinikler hem de hastane koridorları oldukça geniş tutularak hasta yığılmaları önlenmiş oldu, dolayısıyla da hastalar için ferah bir ortam elde etmiş olundu.” dedi.

Gürbağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban

BATTALGAZİ DEVLET HASTANESİ HİZMET KALİTESİNDE ÇITAYI YUKARI TAŞIDI

Toplam 60 bin metrekare kapalı inşaat alanına meydana getirilen 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi’nin 2 bloktan oluştuğunu aktaran Halil Bağıban “Nitelikli hasta odaları, son teknolojiye haiz tıbbi cihazları, konforlu, çağdaş poliklinikleri, yüksek standartlardaki ameliyathaneleri ile ilçedeki sıhhat problemlerine çözüm olacak Battalgazi Devlet Hastanesi, hizmet kalitesinde de çıtayı yukarı taşıyor.

104’ü tek yataklı, 80’i iki yataklı olmak suretiyle toplam 184 nitelikli hasta odası,

12 ameliyathanesi, 90 polikliniği ile hizmet veriyor. 36 yoğun bakım yatağının bulunmuş olduğu hastane; 5 diyaliz ünitesi, 10 palyatif servis ve 2 yanık ünitesi ile hizmete girdi. Acil serviste ise 8 poliklinik yer ediniyor.

Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde Sıhhat Bakanımız tarafınca açılışı meydana getirilen hastanemizin tüm Malatya halkına hayırlı olmasını diliyor, yapımda alın teri döken her insana şükranlarımı sunuyorum.” dedi

Halil Bağıban: Battalgazi Devlet Hastanesi, Malatya’ya büyük değer kattı - 2

DEPREME DAYANIKLI SON SİSTEM

Battalgazi Devlet Hastanesi’nin temeline Gürbağ Group tarafınca 222 tane zelzele izolatörü yerleştirildi. Zelzele izolatörleri, ihtimaller içinde bir afet durumunda, sıhhat tesisi içindeki cihazlarda ve donanımlarda oluşabilecek hasarları önlüyor. Böylece hastane zelzele esnasında ve sonrasında tüm operasyonel faaliyetlerine devam edebiliyor.

Halil Bağıban: Battalgazi Devlet Hastanesi, Malatya’ya büyük değer kattı - 3

GÜRBAĞ, DÜNYANIN EN BÜYÜK MÜTEAHHİTLERİ ARASINDA YER ALDI

Dünya inşaat sektörüne yönelik en köklü ve elit değerlendirme olan ENR’nin “Dünyanın En Büyük 250 Internasyonal Müteahhidi” 2022 yılı sıralamasında yer edinen Gürbağ Group, dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firmasının seçildiği ENR sıralamasında 2013 yılından itibaren yer almaya başladı ve bu başarısını 2022 yılı dahil devam ettirdi. Halil Bağıban, bu vesile ile hem yurt içi hem yurt dışı yatırımlarının devam edeceğini belirterek “Gürbağ Grup olarak her türlü inşaat faaliyetinde küresel kaynakların korunmasına, enerji tasarrufuna, iş görenlerin sağlığına büyük ehemmiyet verirken; bu mevzuda da internasyonal ölçü ve standartları bünyesinde uygulayarak, dünya ile aynı dili konuşmak amacıyla küresel kalite zinciri içinde yerimizi almak istiyoruz. ENR sıralamasında Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firmasından biri olma başarısını sürdürmek ve daha iyi konumlara gelmeyi hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.