Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ocak 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının arkasından 1.109 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons fiyatındaki düşüşe paralel kıymet kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 1,03 azalışla 1.106 liradan tamamladı.

Çeyrek altın 1.820 lira, Cumhuriyet altını da 7.380 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı dün yüzde 1,19 düşüşle günü 1.833 dolardan tamamlamasının arkasından, bugün 1.837 dolardan işlem görüyor.

ABD’de ziraat dışı istihdam aralık ayında 235 bin artışla beklentilerin üstünde gerçekleşti. İşsizlik oranı yüzde 3,5’e geriledi.

Analistler, enflasyon ve resesyon endişeleri içinde ABD’den gelen makroekonomik verilerin karışık sinyaller vermesiyle varlık fiyatlarında oynaklığın arttığını bildirdi.

Dün açıklanan verilere bakılırsa ABD’de hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ise 44,7’ye gerilerken, ADP {özel sektör} istihdamı 235 bin artarak öngörüleri oldukça geride bıraktı.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en ufak üyesidir. Halk içinde ufak altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına bakılırsa kıymet kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm genişliğinde ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki özgü altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak vasıflandırılan çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının özgü altın içinde ne olduğu kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom