Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 23 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

Altının gram fiyatı yeni güne yükselişle başlamasının ardından 1.108 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.790 liradan, Cumhuriyet altını ise 7.404 liradan satılıyor.

Dün yüzde 0,55 oranında değer kaybeden altının ons fiyatı, günü 1,825 dolardan kapattıktan sonra 1,826 dolardan işlem görüyor.

Analistler, dün açıklanan ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının, bankanın faiz oranlarını beklenenden daha uzun süre artırmaya devam edebileceğine dair endişeleri artırdığını söyledi.

Tutanakların ardından altın fiyatlarının baskı altına alındığını söyleyen analistler, bugün Fed yetkililerinden gelecek açıklamaların geleceğini kaydetti.

Analistler ayrıca bugün Euro bölgesi enflasyon verileri ve ABD büyüme verilerinin takip edileceğini belirterek altının ons fiyatında teknik olarak 1.820 dolar destek, 1.860 dolar direnç konumunda.

ANLIK ÇEYREK ALTIN ​​FİYATLARI

Altın çeyrek 3 yıllık grafik

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.