Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 2 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

ABD Merkez Bankası (Fed), resmi faiz oranını 25 baz puan artırarak %4,50 ile son 16 yılın en yüksek seviyesi olan %4,75 arasına getirdi.

Fed’in faiz artırma kararının ardından altın fiyatlarında dalgalanma yaşandı.

ONS ALTIN ​​​​TARİHLERİ, GRAM ALTIN ​​DİSK

Fed’in faiz kararı öncesi 1926 dolardan işlem gören altının onsu, faiz kararı sonrası 1957,3 dolara yükseldi. Onsun altındaki prim %1’i geçti.

Altının ons fiyatındaki artış gram altın fiyatlarını da etkiledi ve gram altın 1163 lira seviyelerinden tarihi zirvesini görerek 1184,3 liraya yükseldi.

spot piyasada altın satış fiyatları;

gram altın 1180 lira

Altın çeyrek 1945 lireti

Yarım altın 3888 lira

Altın Cumhuriyet 7754 lira

Gremse altını 19.263 liradan el değiştirdi.

Dün günü yüzde 1,3’lük artışla 1.954 dolardan kapatan altının ons fiyatı dakikalarda 1.949 dolardan işlem gördü.

FED FAİZİ 25 BAZ PUAN ARTIRDI

ABD Merkez Bankası (Fed) dünkü toplantısında politika faizini 25 baz puan artırarak %4,50-4,75 aralığına yani 16 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, bugün gözler Avrupa Birliği ve para politikası kararlarında. İngiliz merkez bankaları.

Enflasyonla mücadele sürecinin dünkü basın toplantısında ilk kez başladığını söyleyen Fed Başkanı Jerome Powell, cesaret verici olmakla birlikte enflasyonun düşüş yolunda olduğundan emin olmak için daha fazla kanıta ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Fed’in para piyasalarındaki fiyatlarda %83 olasılıkla önümüzdeki ay faiz oranlarını 25 baz puan artırması beklenirken, bankanın Mayıs ayından itibaren faiz oranlarını sabit tutacağı tahmin ediliyor.

AVRUPA MERKEZ BANKASI FAİZİ EN FAZLA 15 YIL ARTIRDI

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yılın ilk toplantısında beklendiği gibi faiz oranlarını yükseltti.

Banka, resmi faiz oranını 50 baz puan artırarak %3’e çıkardı.

Bunun üzerine Avrupa Merkez Bankası faiz oranını 2008’den bu yana en yüksek seviyeye çıkardı. Benzer bir adımın Mart ayı için de atılacağı belirlendi.

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom