Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

Altının gram fiyatı, yeni güne değer kaybıyla başlamasının ardından önceki kapanışa göre yüzde 0,81 düşüşle 1,104 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.815 liradan, Cumhuriyet altını 7.360 liradan satılıyor.

Günü 1.837 dolardan kapatan altının ons fiyatı, bir önceki kapanışa göre %0,9 düşüşle şu sıralar 1.820 dolardan işlem görüyor.

Analistler, dün açıklanan ABD üretici fiyat endeksinin (ÜFE) beklenenden fazla yükseldiğini ve bu durumun merkez bankalarının faiz oranlarını beklenenden daha uzun süre artırmaya devam edebileceğine dair korkuları güçlendirdiğini söyledi.

Analistler, ABD Federal Rezervinin (Fed) gelecek ayki toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan ve %18 olasılıkla 50 baz puan artıracağını %82 olasılıkla fiyatladığını söylediler.

Analistler, bugünün veri gündeminde ABD’de Euro bölgesi cari denge ve Ocak ayı manşet endeks verilerinin yer aldığına dikkat çekerek, teknik olarak 1.800 doların destek, 1.860 doların ise ons altın fiyatında olduğunu söylediler.

ANLIK ÇEYREK ALTIN ​​FİYATLARI

Altın çeyrek 3 yıllık grafik

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket