Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 16 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 1,115 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altını 1.830 liradan, Cumhuriyet altını 7.430 liradan satılıyor.

Günü 1.838 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, bir önceki kapanışa göre %0.2 artışla 1.841 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD’de karışık sinyaller veren verilerin varlık fiyatlarında dalgalanmalara yol açtığını söyledi.

Bugünün veri gündeminde yurt içi haftalık para ve banka istatistikleri, üretici fiyat endeksi (ÜFE), konut başlangıçları ve ABD yurt dışı inşaat izinlerinin öne çıktığını söyleyen analistler, teknik olarak 1.830 doların destek, 1.860 doların ise direnç konumunda olduğunu belirttiler. ons altının pozisyonu.

ANLIK ÇEYREK ALTIN ​​FİYATLARI

Altın çeyrek 3 yıllık grafik

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.