Gram çeyrek ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Nisan 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

Altın fiyatları düşerken, trader’lar faiz artırımlarını durdurmadan önce Mayıs ayındaki son Fed artırımı olasılığını değerlendiriyor.

Spot piyasada altının ons fiyatı 1990 doların altına doğru hareket ediyor.

İç piyasada altının gramı 1238 liradan, çeyrek altın 2 bin 182 liradan, cumhuriyet altını 8 bin 980 liradan satılıyor.

Analistler, ABD makroekonomik verilerinin ekonomik aktiviteye ilişkin karışık sinyaller verdiğini ve ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin şahin yorumlarının, söz konusu durumun altının ons fiyatını baskıladığını söyleyerek önümüzdeki dönemde para politikasına ilişkin beklentileri yine belirsiz bıraktığını belirtti.

Fed üyeleri sözlü yönlendirmelerini sürdürürken, St. Louis Fed Başkanı James Bullard, son verilerin enflasyonun inatla yüksek kaldığını göstermesinin ardından faiz artırımlarının devam etmesi gerektiğini söyledi. Bullard, ABD ekonomisinin durgunluk içinde olduğu fikrine de karşı çıktı.

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed’in yüksek enflasyonu dizginlemek için muhtemelen faiz oranlarını yeniden artıracağını söyledi. Ekonominin hala ivme kazandığını ancak enflasyonun çok yüksek olduğunu vurgulayan Bostic, para politikası alanında daha yapılacak çok iş olduğunu kaydetti.

Analistler, ekonomide soğuma sinyallerinin beklendiği bu dönemde alınan güçlü sinyallerin, şahin politikaların beklenenden daha uzun süre uygulanabileceği endişesiyle varlık fiyatları üzerinde baskı oluşturduğunu ve bu durumun Fed’in politika alanını da daralttığını söyledi.

Bu gelişmelerle birlikte, para piyasası fiyatlarında Fed’in 25 baz puanlık faiz artırımlarına devam edeceğine dair beklentiler gücünü koruyor.

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.