Gram altın yeni rekorlar kırıyor

0


Altın fiyatları yükselişte. Ons altın ve döviz kuru oynaklığı keskin yükselişi destekliyor. Ons altın 1983 dolara yükseldi.

Altın yükselişini sürdürüyor. Fed yöneticilerinden gelen faiz artırım mesajları, ABD ekonomisine ilişkin endişeler, ABD’de uzun süredir devam eden borç tavanı sorunu ve Avrupa’daki enflasyon gelişmeleri altının üzerindeki baskıyı bir nebze olsun kaldırdı.

Enflasyon kaynaklı faiz artışlarının devam edeceği beklentisi uluslararası piyasalarda doları güçlü tutmaya başladı. Ayrıca ekonomilere yönelik endişeler artarak devam ediyor. Faiz artırımlarıyla enflasyonu kontrol altına almaya çalışan merkez bankalarının attığı adımların orta vadede işe yaramaması yatırımcıları altına yöneltti.

ONS VE GRAMS ARTIYOR

Ons altın güne 1977 dolardan başladı. Gün boyunca 1974 dolara kadar düştü ve 1983 dolara kadar yükseldi. Şu anda 1982 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altının onsu ile paralel olarak gramı da primlidir. Altının gramı güne 1322 liradan başladı. Gün içinde en az 1321 lira, en fazla 1345 lira gördü. Şu anda 1332 liradan işlem görüyor. Burak TAŞCI – Hurriyet.com.tretiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom