gram altın fiyatları ne kadar?, ons altın fiyatları ne kadar? 19 Aralık altın fiyatları

0


Altın fiyatları, majör merkez bankalarının verdiği şahin mesajlar sonrası baskı altında aşama kaydediyor.(*19*)

Altının ons fiyatı geçtiğimiz haftayı kıymet kaybıyla tamamlarken, yeni haftanın ilk işlem gününde dar bantta hareket ediyor. Ons altın geçtiğimiz hafta Majör merkez bankalarının (ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB), İngiltere Merkez Bankası (BoE)) şahin mesajları ile kıymet yitirilmesine yönelmişti. Merkez Bankalarından enflasyonda normalleşme sağlanana kadar faizlerin yüksek kalacağı mesajı çıkmıştı. Bu açıklamalar eşliğinde ekonomilerde yavaşlama öngörüleri tekrardan canlandı ve resesyon kaygıları terfi etti.

Ons altın, bugünkü işlemlerde 1790 dolar ile 1798 dolar içinde hareket ederken; saat 14:52 itibarıyla yüzde 0,15 oranında yükselişle 1794 dolar seviyesinde hareket ediyor.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

GRAM ALTIN YÜKSELİŞTE

Gram altın fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 1974 lira seviyesinde hareket ederken; yeni güne yatay seviyeden başladı. Gram altının fiyatı, gün içinde en yüksek 1078,70 lira seviyesini, en düşük 1072,17 lira seviyesini görmüş oldu.

Gram altın, ons altın fiyatında yaşanmış olan yükselişin etkisiyle yukarı yönlü hareket ederken, saat 15:03 itibarıyla yüzde 0,18 oranında yükselişle 1076,82 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1781 lira, Cumhuriyet altını da 7 bin 338 liradan işlem görüyor.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREtiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.