Gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 9 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

ANLIK ÇEYREK ALTIN ​​FİYATLARI

Altının gram fiyatı yeni güne yükselişle başlamasının ardından 1.137 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.870 liradan, Cumhuriyet altını ise 7.570 liradan satılıyor.

Dün günü yüzde 0,27’lik artışla 1.875 dolardan kapatan altının ons fiyatı dakikalarda 1.882 dolardan işlem gördü.

Analistler, para politikalarına ilişkin belirsizliğin ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin görüşmeleri ve makroekonomik verilerle devam ettiğini ve makroekonomik veri takviminin önümüzdeki hafta yoğunlaşmasıyla beklentilerin netleşebileceğini söylediler.

Para piyasalarında fiyatlamada Fed’in Mart ayında politika faizini %89 olasılıkla 25 baz puan, %11 olasılıkla 50 baz puan artırması bekleniyor.

Yurt içinde bugünkü para ve bankacılık istatistikleri ile yurt dışında ABD haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini söyleyen analistler, altının ons fiyatında teknik açıdan 1.860 doların destekleyici, 1.900 doların ise direnç konumunda olduğunu söylediler.

Altın çeyrek 3 yıllık grafik

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket