Goldman Sachs CEO’su açıkladı: İşten çıkarmalar ocakta başlıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

ABD’nin büyük bankalarından Goldman Sachs’ın Üst Yöneticisi (CEO) David Solomon, personele yönelik geleneksel yıl sonu mesajında, günümüz ekonomik koşullarında dikkatli olmak, kaynakları zekice kullanmaları icap ettiğini belirtti.

David Solomon, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Dikkatli bir araştırma yürütüyoruz ve değerlendirmeler devam ederken, ocak ayının ilk yarısında personel sayımızın azaltılacağını tahmin ediyoruz. Ekonomik faaliyeti yavaşlatan parasal koşulların sıkılaştırılması da dahil olmak suretiyle iş ortamını etkileyen çeşitli faktörler var. Liderlik ekibimiz için odak noktası, firmayı bu ters rüzgarları atlatmaya hazırlamaktır.”

ÇALIŞAN SAYISI 49 BİNE ULAŞTI

Bloomberg’de daha ilkin yer edinen haberde, Goldman Sachs’ın, karlılık hedeflerini tutturmak amacıyla 4 bine yakın çalışanını işten çıkarmayı organize ettiği, bunun gelecek senenin başlarında iş gücünde yüzde 8’e varan bir kesintiye yol açabileceği belirtilmişti.

Banka genelindeki yöneticilerden, düşük performans gösterenleri belirlemelerinin istendiği kaydedilmişti.

Salgın döneminde oldukça sayıda kişiyi işe alan Goldman Sachs’ın çalışan sayısı, bu senenin 3’üncü çeyreği itibarıyla 49 bine ulaşmıştı.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom