Fırtına hamsi fiyatlarını ikiye katladı

0

Karadeniz’de hamsi avı geçen günlere oranla azalınca fiyatını ikiye katladı. Hava muhalefeti sebebiyle teknelerin bir çok denize açılamayınca fiyatını ikiye katlayarak 50 TL’den satılmaya başladı.

Trabzon’da kilosu 25 TL’den satılan hamsi bölgedeki fırtına sebebiyle balıkçılar denize açılamayınca fiyatı 50 TL’ye terfi etti.
Bilhassa havaların soğuması hamsiye olan talebin artırdığını belirten balıkçılar, son ayların en pahalı hamsisini sattıklarını söylediler.
Sürem başlangıcında sattıkları hamsi fiyatının bugün itibariyle fiyatının neredeyse aynı bulunduğunu kaydeden balıkçılar öteki çeşit balıkları içinde ise çinakopun tavan yaptığını emareler.
Hamsi azca erişince fiyatının arttığını belirten balıkçı esnaflarından Kadir Pınar, “Hamsi azca erişince pahalandı. Dün 35 TL’ye sattığımız hamsi bugün kilosu 50 TL” dedi.
Öte taraftan hamsinin soğuk havaların yiyeceği bulunduğunu belirten Pınar, “Geçtiğimiz hafta 25 TL’den başladı 55 TL’ye kadar çıkmıştı dün de 35 TL’ye sattık bugün 50 TL oldu” ifadelerini kullandu.
Hava muhalefeti sebebiyle bir çok teknelerin denize açılamadığını belirten balıkçı esnaflarından Ahmet Çoğalmış “Hava muhalefetinden dolayı tekneler pek açılamadı, dolayısıyla azca erişince fiyatı da arttı. Hamsi ilk kez bugün 50 TL’ye terfi etti” dedi.
Sürem başlangıcında hamsinin fiyatının 50 TL bulunduğunu belirten Çoğalmış, bugün itibarıyla son ayların en pahalı sürecini yaşadıklarını deklare etti.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.