EYT takvimi belli oldu 2022: EYT ne zaman çıkacak, yaş sınırı var mı ve kimleri kapsayacak? (EYT’de son dakika haberleri) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinde sona yaklaşılırken Beştepe’de dün mühim bir toplantı bir toplantı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında meydana getirilen toplantıya Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ile Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldı.

Görüşmede ‘EYT’de yaş sınırı düzenlemesine gidilebilir’ görüşü çıktı. Buna gore hanımlarda 48, erkeklerde 50 yaş sınırı gündeme geldi.

Düzenlemeyle ilgili emek harcamalar devam ediyor. Yaş sınır gelip gelmeyeceği mevzusunda net bir karar alınmadı. Yeni bir toplantı yapılabileceği belirtiliyor.

Düzenlemenin enflasyona tesiri, şirketlerin mali yükünün artması ve kamuya gelen yükün hesaplandığı belirtiliyor.

Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, önceki açıklamalarında yaş sınırı olamayacağını söylemişti. Alim, hanımlarda 20 yıl, erkeklerde 25 yıl sigortalılık süresini dolduran ve 5 bin prim günün tamamlayanların düzenlemeden yararlanacağını açıklamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.