EYT Meclis’e (TBMM) sunuldu mu, yasa ne zaman çıkacak? Elitaş EYT teklifiyle ilgili tarih verdi

0

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasıyla ilgili son gelişmeler, 1999 öncesi sigortalı olan ve emeklilik hakkı bekleyen vatandaşlar tarafınca yakından takip ediliyor. EYT düzenlemesinin Meclis’te AK Parti milletvekillerinin imzasına açılmasıyla beraber, yasanın ne zaman çıkacağı ve Meclis’e ne zaman sunulacağı merak edildi. İşte EYT hakkında son gelişmeler.

EYT’nin Meclis’e sunulup sunulmadığı, emekli olmayı bekleyen yüz binlerce şahıs tarafınca sorgulanıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi, Meclis’te AK Parti’de milletvekillerinin imzasına açıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise EYT’nin Meclis’e sunulacağı zamanı deklare etti. İşte EYT gündeminde yaşanmış olan son gelişmeler.
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, cuma ya da pazartesi teklifi sunabileceklerini beyan etti. Şubat ayında bu sürecin tamamlanması planlanıyor. Şubat ayı içinde ilkin Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçecek. Arkasından Genel Kurul’dan geçecek. 1 Mart itibariyle de EYT’liler maaşlarını alabilecek.
AK Parti’nin “emeklilikte yaşa takılanlar” ile ilgili TBMM Başkanlığı’na sunmuş olacağı, kanun teklifi AK Parti milletvekillerinin imzasına açıldı.Teklifin, imzalar tamamlanınca en kısa sürede Meclis Başkanlığı’na sunulması planlanıyor.
Bakan Alim “EYT ile ilgili 9 Eylül 1999 tarihinin geriye doğru esnetilmesi mümkün olur mu?” sorusuna, “Olmaz, zira EYT dediğimiz şey, 8 Eylül’de geçerli olan yasanın değiştirilerek yaş şartı konulması. Dolayısıyla bu tarihte çalışan olması lazım ki o yaşa takılsın.” yanıtını verdi.
Alim, EYT düzenlemesine ilişkin sual üstüne, “EYT’lilerin martın 1’inde ilk maaşlarını alabilecekleri bir düzenleme Meclis’ten çıkacak diye düşünüyorum.” dedi.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom