EYT (emeklilik) başvurusu nasıl yapılır, ne zaman başlayacak? (e-Devlet EYT başvuru ekranı)

0

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası için geri sayım başladı. EYT düzenlemesinin Meclis’e gelmesi ve Resmi Gazete’de yasalaşması beklenirken, emekli olmak için bekleyen milyonlarca EYT’li de başvuruların ne zaman başlayacağını ve nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. Peki, EYT başvurusu nasıl yapılır, ne zaman başlamış olacak? İşte e-Devlet EYT başvuru ekranı.

EYT başvuruları için geri sayım başladı. EYT düzenlemesinin Meclis’e gelmesini bekleyen milyonlarca şahıs, başvuruların ne zaman başlayacağını ve nereden yapılacağını merak ediyor. EYT başvurularının nasıl ve nereden yapılacağı belli oldu. İşte ayrıntılar.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) başvuruları için gözler Meclis’e çevrildi. EYT düzenlemesinin yasalaşmasını bekleyen birçok şahıs bir taraftan da başvuruların başlamış olacağı zamanı merak ediyor.EYT’de kanun teklifinin Meclis’e sunulması ve kabul edilmesinin peşinden Resmi Gazete’de yayımlanması planlanıyor. EYT yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla beraber EYT başvuruları e-Devlet üstünden erişime açılacak.
EYT (emeklilik) başvuruları, Meclis’in kanun teklifini kabul etmesinin peşinden e-Devlet üstünden erişime açılacak.İşte adım adım EYT başvurusu;
e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonrasında ‘gelir, aylık ödenek talep belgesinin verilmesi belgesi’ne tıklayın.Peşinden sayfada çıkan yeni başvuru sekmesine tıklayın.Tahsis talep türü olarak ise ‘yaşlılık aylığını” seçin.
SSK kapsamında aylık talep edeceklerin ‘4A’, Bağkur kapsamına girenlerin ise ‘4B’ seçeneğini işaretlemesi gerekiyor. Seçim yaptıktan sonrasında ‘başvur’ butonu tıklayın.Maaş ödemesinin yapılacağı bankayı seçtikten sonrasında izahat kısmına maaşınızı almak istediğiniz şubeyi yazın.Öteki yazışma bilgilerini de doldurun.
‘Aylık alıyor mu?’ sorusunu da “evet” yada “hayır” olarak yanıtlayın. Son aşamada ‘ileri’ butonu peşinden ‘başvur’ butonuna basılarak bilgiler SGK’ya gönderilmiş olacak.EMEKLİLİK BAŞVURUSU EKRANI İÇİN TIKLAYIN
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom