EYT düzenlemesinde son durum: EYT yasası Meclis’ten geçti mi, ne zaman çıkacak? (EYT takvimi belli oldu) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Güvenilir Akbaşoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin konuştu.

EYT’yle ilgili sorulara da cevap veren Akbaşoğlu, tutarsız durum olmadığını, önlerinde bir takvim bulunduğunu belirterek, “2022 bütçesi Genel Kurul’da görüşüldü. Bir bütçe takvimi kendi içinde söz mevzusu oldu. Emek verme Bakanlığı’mız teknik emek harcamayı kendi içinde bitirip, bu mevzuyla ilgili grubumuzla temas halinde oldu. Ikimiz de milletvekillerimizle EYT’nin yasa teklifine dönüştürülmesi çalışmalarını başlattık. Bu aşamada asla kimsenin bir tereddüdü olmasın. En kısa sürede birinci gündemimiz EYT’nin yasalaştırılma sürecidir. Şubat ayında EYT’nin yasalaşacağına şahit olacağız. Martta da EYT’li kardeşlerimizin emekli maaşlarını almalarına hep birlikte tanık olacağız. Planlamamız bu yöndedir ve herhangi bir farklılık asla söz mevzusu değildir” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.