Evde bakım maaşları yattı, ne zaman yatacak? (2023 haziran ayı evde bakım maaşı ödemesi) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

BAKAN GÖKTAŞ’TAN AÇIKLAMALAR

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın sunduğu toplum temelli bakım hizmetlerinin en önemli modellerinden biri olan evde bakımın, engellilerin ağırlıklı olarak aileleriyle birlikte desteklenmesi fikriyle 2006 yılında başlatıldığını hatırlattı.

Bu yardımla yakınları ağır engelli olup bakıma muhtaç olan ve bakıldığı için çalışamayanlara destek olunduğunu belirten Göktaş, “Bakanlık olarak engellilerin yaşayabilmeleri için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. eğitim, sağlık, güvenlik ve çalışma gibi temel haklarına tam olarak kavuşurlar”. ifadesini kullandı.

Evde bakım kapsamında 2023 yılı Ocak-Temmuz ayları için tam bağımlı engelli yakınlarına evde bakmak isteyen ailelere aylık 4 bin 336 lira nakdi yardım yapıldığını belirten Göktaş, şunları kaydetti:

“Ağır engelliler ve bakıma muhtaç aileleri için bu ay 2 milyar 448 milyon lirayı Ev Yardımı hesabına yatırmaya başladık. Bu ay 570 bin vatandaşımız Ev Yardımından yararlandı. Türk yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde engelli alanında hak temelli sosyal bakımın şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olmasını çok önemsiyoruz.Bu bağlamda kimseyi geride bırakmayan bir toplum vizyonumuzla, Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, engellilerin ayrım gözetmeksizin toplumun her alanına aktif ve bağımsız olarak sosyal çevrelerine katılımını sağlayacağımızı vurguluyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom