Elon Musk Tesla hissesi sattı

0


ABD’li iş adamı Elon Musk’ın 3.58 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığı bildirildi.

Geçtiğimiz Ekim ayında toplumsal medya platformu Twitter’ı satın alarak adından bir kez daha söz ettiren Elon Musk, bu kez sahibi olduğu elektrikli otomobil markası Tesla’nın hisselerini satarak gündeme geldi. Musk’ın 3.58 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığı bildirildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) meydana getirilen bildirime bakılırsa Elon Musk, firmanın 22 milyon hissesinin satışını gerçekleştirmiş oldu.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının arkasından 2. hisse satışını gerçekleştiren Musk, geçtiğimiz Kasım ayında da 3.95 milyar dolarlık Tesla hissesini elden çıkarmıştı. Musk, Nisan ayında ortalama 8.5 milyar dolar, Ağustos ayında ise 6.9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi satışı gerçekleştirmişti. Son gelişme ile beraber Musk’ın satışını gerçekleştirdiği Tesla hisselerinin kıymeti toplamda 22.93 milyar dolara ulaşmış oldu.

##$HABER_1475474$##

EN ZENGİN UNVANINI KAPTIRMIŞTI

Dünyanın en varlıklı insanı olarak malum Musk, geçtiğimiz günlerde bu unvanını lüks Fransız markalarını bünyesinde barındıran LVMH Tüm ortaklık’in patronu Bernard Arnault’a kaptırmıştı. Arnault’un serveti 171 milyar dolar olarak bilinirken, Musk’ın ise 164 milyar dolara hükmettiği tahmin ediliyor.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.