Dolar kuru bugün ne kadar? (20 Ocak 2023 dolar – euro fiyatları) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Dolar/TL’nin yatay seyri devam ederken, kur 18,79 seviyesinde hareket ediyor.

Euro/TL, 20,35 civarında işlem görüyor.

Merkez Bankası, dün meydana gelen görüşmede siyaset faizini yüzde 9’da bıraktı. Böylece art arda iki ay faizde değişikliğe gidilmedi.

Merkez Bankası, mevcut siyaset faizinin “kafi” olduğuna dair ifadeye ocak metninde yer vermedi. Ekonomistler bu değişikliğin bugün olmasa bile mayıs ayında planlanan seçimler öncesi tekrardan faiz indirimi için kapının açık bırakılması olarak yorumladı.

Merkez Bankası dün fonlama kanalları başta olmak suretiyle tüm siyaset vasıta setinin liralaşma hedefleriyle uyumlu hale getirileceğini mesajını da yine etti. Bankacılar, gelecek hafta gerçekleşecek enflasyon raporu toplantısını fonlama başta olmak suretiyle değişim gelebilecek alanları idrak etmek için izleyecekler.

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarına devam edeceğine işaret etmesi, yatırımcıları küresel resesyon riskleri mevzusunda endişelendirdi ve doları mayıstan bu yana görülen en düşük seviyeye çekti. Doların başlıca para birimleri karşısındaki performansını ortaya koyan dolar endeksi 102 seviyesinde seyrediyor.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.