Dev kuruluş açıkladı! Altında rekor an meselesi…

0


Bank of America analistleri, onsun rekor seviyelere ulaşmasının an meselesi olduğunu söylüyor.

ABD’de resesyon korkusuyla altın fiyatları hızla yükselmeye başladı. Petrol fiyatlarındaki artış ve ABD’deki bankacılık krizi gibi unsurlar, Fed’in faiz alanında atacağı adımları sınırlıyor.

Bu gelişmeler ışığında altına olan talep hızla artmaya başladı.

Bank of America analistleri de altta yatan hareket hakkında yorum yaptı. Analistler, altının ons başına 2.078 dolarla rekor kırmasının an meselesi olduğunu söylediler.

BofA analistleri, bir ons altının ilk hedefinin ikinci çeyrekte görülebilecek olan 2100 dolar olduğunu söyledi.

Analistler, açıklanan raporda yükselen enflasyonun yol açtığı ekonomik kaygıların işgücü piyasasında zayıflık yarattığına ve bu ortamda altına ilişkin temel görünümlerin güçlü olduğuna dikkat çekerek, altın için grafiği yukarı yönlü sundu.

2500 DOLARA KADAR ÇIKABİLİR

Analist Paul Ciana, altının ons başına 2078 doların kırılmasıyla 2 yıl sürecek ralli sonucunda 2500 dolar seviyelerinin görülebileceğini ve teknik göstergelere göre 2078 doların kırılmasının ardından ilk dirençlerin 2118 dolar ve 2195 dolar olduğunu söyledi.

ONS ALTIN ​​YAVAŞÇA REDDEDİ

Dünkü hızlı yükselişin ardından altının ons fiyatı düzeldi. Altının onsu güne 2020 dolardan başladı. Gün boyunca en düşük 2008 dolardı ve en yüksek 2021 dolardı. Şu anda 2013 dolardan işlem görüyor.

GRAMS ALTIN ​​GÜZDE

Altının onsunda yaşanan düşüşe paralel olarak altının gramı da geriledi. Altının gramı güne 1250 liradan başladı. Gün içerisinde en düşük seviye 1242 lira, en yüksek seviye ise 1252 lira oldu. Şu anda altının gramı 1246 lira seviyesinden işlem görüyor.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.