Depremzedelere yardım için e-Devlet’te iki yeni hizmet – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Türkiye, Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken, vatandaşlar da imkanlarını seferber etti.

Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları yardımları organize etmek için çalışıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de depremzedelere yardım sağlamak ve bağış yapmak isteyen vatandaşlara güvenli yöntemler sunmak için e-Devlet Kapısı’nda iki yeni dijital hizmet geliştirdi.

EN YAKIN BAĞIŞ MERKEZİNİ GÖREBİLİRSİNİZ

Bunlardan ilki depremde zarar gören vatandaşlara kan bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı olacak. Kan bağışçıları e-Devlet Kapısı üzerinden en yakın kan bağışı merkezini bulabilecek.

Türk Kızılayı e-Devlet Kapısı’nda “En Yakın Kan Bağışı Merkezi” hizmeti ile en yakın noktada bulunan merkezin adres, telefon ve çalışma saatleri bilgileri harita üzerinde gösterilebilecek. Ayrıca haritadan seçilen kan bağışı noktasına yol tarifi alabileceksiniz.

KREDİ KARTI İLE BAĞIŞ

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin ikinci hizmeti ile nakdi yardımların depremzedelere güvenli bir şekilde ulaştırılması amaçlanıyor.

AFAD ve Türk Kızılayı tarafından yürütülen iki ayrı ‘deprem bağış kampanyası’ ile vatandaşlar kredi kartlarıyla e-Devlet Kapısı’ndan bağış yapabilecek. e-Devlet Kapısı, bağış yapmak isteyenlere ödeme sırasında da üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) ile koruma sağlayacak.

NEREYE ULAŞABİLİRSİNİZ?

e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan bu hizmetlerin linkleri aşağıdaki gibidir:

En yakın kan bağış merkezi için: “ddo.link/kan-bagis”

AFAD deprem bağış kampanyası için: “ddo.link/deprem-bagis”

Türk Kızılayı deprem bağış kampanyası için: “ddo.link/kizilay-bagis”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.