Depremzedelere 1 yıl kira desteği: Kira desteği ne kadar ve ne zaman verilecek? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelere 1 yıl süreyle kira desteği verileceğini açıkladı. Deprem nedeniyle evleri yıkılan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 1 yıllık kira bedeli devlet tarafından ödenecek. Peki kira desteği ne kadar ve ne zaman verilecek?

DEPREM MAĞDURLARINA 1 YILLIK KİRA DESTEĞİ SAĞLANACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 ili vuran depremlerle ilgili Adıyaman’da açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelere kira desteği verileceğini belirterek, şunları söyledi;

“Çadırda kalmak istemeyen vatandaşlarımızı kira ödeyerek evlerde yaşamalarına imkan sağlayacağız. Hem Adıyaman’da hem de birkaç ilde vatandaşım 1 yıl kalabilecek. Bu arada evleri de yapmış olacağız. Gençlerimizin artçı sarsıntılara ve evlerine girememelerine rağmen nasıl yardım mücadelesi verdiğine şahit olduk, milletimiz “Allah milletimden razı olsun. Bu millet çok sıkıntılar ve felaketler yaşadı. Biz şimdiden hazırlıklara başladık. Rezerv alanlarının belirlenmesi, inşaatın başlatılması ve enkazın kaldırılması emrini verdik. Doğal olarak farklı yerlerden otellere yerleştirme çağrıları oluyor. Vatandaşlarımız yerleşmek isterse kendimiz de yerleşebiliriz.”

AİLE BAŞINA 15 BİN LİRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının devamında, “Yer değiştirme yardımı ile aile başına 15 bin lira vermeye hazırlanıyoruz” dedi. o ifadeleri kullandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.