Deprem bölgesinde alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Depremden etkilenen illerin alacaklı idarelerine ödenecek borçlar ertelendi.

İlgili DPR Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararla, Kahramanmaraş merkezli olarak nitelendirilen depremler nedeniyle mücbir sebep ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki dairelerin borçluları, “Yüzyılın felaketi” ile Sivas’ın Gürün ilçesinde yasa gereği ödenecek taksitlerin şartları yeniden belirlenirken, borçları yeniden yapılandırılıyordu.

Bu nedenle, mücbir sebebin başladığı ve sona erdiği tarihe denk gelen borçluların yukarıda sayılan yerlerdeki alacaklı idarelere yaptığı taksitlerden ilkinin ödeme vadesi ay içinde ödenebilecektir. mücbir sebep hallerinin sona ermesini takip eden ve sonraki taksitlerin vadeleri o ayı takip eden iki ayda ödenebilir. Aylık taksitler halinde ödenecek taksitler ise mücbir sebebin sona erdiği ayı takip eden aydan itibaren aylık taksitler halinde ödenecek.

İlgili mevzuat çerçevesinde bu yılın Mart, Mayıs ve Temmuz aylarında ödenecek taksitler, mücbir sebep ilan edilen yerlerdeki vergi dairelerine sırasıyla Ağustos, Ekim aylarında ödenebilecek. ve Aralık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.