Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ev hanımlarının emekliliğine destek vereceğiz – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Oktay, sosyal medya hesabından kadınlara teşekkür ederek, “Çünkü teşekkürü, takdiri, alkışı hak ediyorsunuz. Türkiye güzelse sizinle güzel… Edirne’den Kars’a, Van’dan Van’a” dedi. Muğla, Ankara’dan İstanbul’a ülkemin tüm kadınlarını Türkiye’yi daha yaşanır bir yer haline getirdikleri için kutluyorum.” o ifadeleri kullandı

Kadınların emeğinin, katkısının ve başarısının görünmez olduğunu, görünmezliğin süper kahramanlara mahsus olduğunu belirten Oktay, şunları kaydetti:

“Kadınlar bizim gerçek süper kahramanlarımız. Ancak biz görünür süper kahramanlar istiyoruz. Çünkü görünmezlik hor görülmekle, ötekileştirilmekle, dışlanmakla da mümkün.”

Kızlarımıza eğitimde fırsat eşitliği verilemediğinde, kızlarımız dağa kaçırıldığında, aynı maaş verilmediğinde, siyasette yeterince temsil edilmediğinde, bürokraside hak ettikleri mevkiler verilemediğinde. , kadınların marjinalleştirildiği, dışlandığı ve görünmez kılındığı anlamına gelir. Ne yazık ki bu ülkede geçmişte de bu yaşandı. Mücadelemiz bu görünmezlikle olmuştur. Dürüst olmak gerekirse, bu konuda çok yol kat ettik.”

“EV KADINININ EMEKLİLİK ALANINA DESTEK VERECEĞİZ”

AK Parti olarak kız çocuklarının okullaşmasına, yükseköğrenimine, kadınların sosyal haklarının güçlendirilmesine ve siyasetteki temsillerinin artırılmasına en büyük katkıyı kendilerinin yaptıklarını belirten Oktay, “Politikalarımızla kadınları desteklemeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz. teslim edecek.

Ev hanımlarına da bazı meslek gruplarında değer düşüklüğü hakkı sağlayacağız. Aile Koruma Kalkanı programı ile ev hanımlarının emekliliğini destekleyeceğiz” dedi.

Kadınlarda çocuk sayısına göre emeklilik yaşını uzatacaklarını belirten Oktay, şöyle devam etti:

“Ev hanımlarının talep halinde ödeyecekleri primlerin üçte biri Devletimiz tarafından karşılanacak. Yeni evlilere Banca Famiglia e Giovani aracılığıyla 2 yıl ön amortismanlı 48 ay vadeli 150 bin lira kredi sağlayacağız. Banca della Famiglia e della Gioventù’nun kaynağı, ürettiğimiz doğal gaz ve petrolden elde edilecek gelirle sağlanacaktır.

Ek aile geliri destek sistemi ile ülkemizde hiçbir aile geliri belli bir düzeyin altına düşmeyecek. Töre cinayetlerine, aile içi şiddete ve tacize müsamaha göstermeyeceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağının oluşturduğu aileyi koruyacak anayasa değişikliğini milletimizin desteğiyle gerçekleştireceğiz.

14 Mayıs’tan sonra Türkiye, kadınların daha güçlü haklara sahip olduğu ve daha görünür olduğu bir ülke olacak. Hanımlarımızı görelim. Onlara daha fazlasını göster. Daha güçlü görünmelerine izin verin. Türkiye’mizi güzelleştirsinler. Bu vesileyle ülkemin tüm annelerine selam olsun. Anneler gününüz şimdiden kutlu olsun.”

NTV uygulamasını indir, gelişmelerden haberdar ol

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom