Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 28. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yapmış olduğu konuşmada, ekonomiye ve terörle mücadeleye ilişkin mühim mesajlar verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyleki:

”İşçi ve işveren kesimi arasındaki diyalog kuvvetli olmadığı vakit toplumsal huzursuzluk yaşanması kaçınılmazdır. Biz iktidara geldiğimiz günden beri tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate alan politikalar uygulamaya hususi ehemmiyet verdik. Emek harcama yaşamını tüm taraflarıyla dinledik. Son dönemde işverenlerimizle yakın mesai yaptık. Geçtiğimiz 20 yılda asırlara karşılık demokrasi ve kalkınma adımları ekonomide de zamanı dönüşümlere yol açmıştır. Makroekonomik göstergeleri ülkemizin hangi alanlarda 3-5-10 kat büyüdüğünü takip ediyorsunuz.

”ÜLKEMİZİ DÜNYANIN EN BÜYÜK İLK 10 EKONOMİSİ ARASINA ÇIKARACAĞIZ”

En basitinden dünya ulusal gelir sıralamasında bugün bulunduğumuz yerin iki kat üstünde bir yere ulaşabilecekken birazcık daha sabretme mecburiyetinde kaldık. Küresel krizleri fırsata dönüştürerek ülkemizi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına çıkaracağız. Bizim kaderimiz artık birilerinin elinde değil artık kaderimizi milletimizin kendisi belirliyor.

”ŞUBATTAN İTİBAREN ENFLASYON KONTROLÜ KOLAY BİR YERE GELECEK”

Dün açıklanan kasım ayı enflasyon verileri iyileşmenin emarelerini gösteriyor. Yılbaşı ile beraber bu iyileşme hızlanacak önümüzdeki şubat ayından itibaren enflasyon kontrolü kolay bir yere gelecek.

”KOBANİ BİTTİ”

Terörü yerinde bitireceğiz. Terör Suriye’nin kuzeyinden kaynaklanıyorsa biz onları içeri sokarak değil kaynağında bitiriyoruz. Kobani bitti. İdlib’de, Kobani’de tüm buralarda ihtiyaç duyulan tedbirlerimiz her neyse her an alıyoruz, aldık ve bundan sonrasında da alacağız. Yapay krizlere sürüklenmeye çalışılan bir Türkiye, bırakınız diz çökmeyi, tam tersine yeni bir şahlanış içine girmiştir ve bu şahlanış devam edecektir.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücret benzer biçimde mevzularda işvereni ve devleti ile ihtiyaç duyulan fedakarlıkları yaparak çalışanlarımızın haklarını hukuklarını refahlarını ne kadar iyi korursak ortak hedeflerimize o aşama süratli ve güvenli ulaşabiliriz.”


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom